מה יהפוך את הדירה להשקעה לעסק מניב עבור המשקיע ולא למקום שבורחים ממנו באמצע תקופת השכירות?

חיה ברנדווין-אפשר-נדל"ן אפשרי בשבילך תמונה לפוסטים
רינה יגר מראיינת את חיה ברנדויין- יועצת ומלווה ברכישת דירות להשקעה
יש הבדל מהותי בין שוכר חרדי לשוכר רוסי לדוגמא.
השבוע, שוכר שלי בחיפה, אדם רוסי פנסיונר, הודיע לי שבסוף החודש הוא עוזב את הדירה כי הוא קיבל דירה מעמידר. האמת? ממש התאכזבתי. הוא התגורר בדירה בערך שלוש שנים שבהם לא שמעתי ממנו כלום. הצ'קים תקתקו והוא היה מרוצה. ב"ה.
בשיחה הזו הוא גם עדכן אותי שכל התשלומים מסודרים. הוא ישלח לי אסמכתאות להראות לי שכל החובות שולמו. בקיצור, בשבילי הוא היה שוכר אידיאילי. הלוואי ויבוא מהר שוכר כזה נוסף.
אבל מה הוא ביקש ממני? אני מנסה להכנס לראש לו, הוא רצה רק דירה מסודרת, עם מערכות מים וחשמל תקינות. מבחינתו לא איכפת לו שהכל ישן. אני לא הייתי מסכימה לגור שם. הוא , בתור רוסי מבוגר מסכים בשמחה לגור ואפילו להמליץ לחברים שלו. השוכר הזה, ולדימיר מחיפה מאפיין לנו את השוכרים הרוסים הפנסיונים שרבים מהם גרים בחיפה והם נמצאים בדירה לפעמים עד יום מותם.
(כולל יום מותם. לאחד הלקוחות שלי היה סיפור מסמר שיער, השכנים התקשרו שיש ריח נוראי מהדירה. משטרה שהגיעה אימתה את החשד. השוכר נפטר בדירה! וגופתו הרקובה הריחה למרחוק. מה שהיה מדהים בכל הסיפור הזה שהצ'קים שלו המשיכו להפרע עוד כמה חודשים! הוא כבר היה בעולם האמת והמשיך לשלם את השכירות. זה פיצה קצת את בעל הבית על החוויה המזעזעת)
כשהתחלתי להשכיר דירות לזוצ"ים חרדים גיליתי שאני צריכה ללמוד תחום חדש.
מה שהייתי רגילה ובכיף, להשכיר דירה נחמדה אבל ממש לא משופצת לרוסים מבוגרים, התברר כבלתי אפשרי לזוגות החרדיים מאנ"ש.
ביחידות שאני משכירה לאנ"ש יש צורך קריטי להשקיע בשיפוץ ובריהוט משובב לב.
תדעו, שהאוכלוסיה שלנו הכי מפונקת בנושא הזה. הורים שמחתנים מחפשים לזו"צ יחידה קטנה, אפילו קטנטונת. העיקר שתהיה בונבוניירה. דבש. מיטות חמודות, ארון ומטבחון פיצי חדש של איקאה יעשו היטב את העבודה. ואם יש מקום שמתי כורסאות קטיפה מה טוב ומה נעים.
מה מרחיק שוכרים?
בראשית נישואי התגוררתי בשכירות שבע שנים.
אני זוכרת ערב אחד, שלפתע הדלת נפתחה. לבעל הבית היה מפתח, והוא פשוט נכנס! זו היתה הרגשת שערוריה והפרת הפרטיות. רק תתארו לעצמכם את המבוכה מול הבלגן של תחילת הערב עם שלושה פיצקאלאך לאחרי אמבטיות. למזלי, בעלי היה בבית. הוא בא לביקור ולראות שאנחנו שומרים על הדירה. אל תעשו את זה! תגיעו לדירה כמה שפחות. השוכרים נלחצים מביקורים של בעלי הדירה, ולרוב, זה גם יעלה לכם ביוקר. כי אם כבר, אז כבר. ניצלנו את ההזדמנות לבקש כמה תיקונים. מנסיון, בכל ביקור כזה השוכר יראה לכם מה צריך לשפר ואיפה צריך לתקן. פעם ריח לא נעים מהביוב ופעם המזגן לא אי אי אי . אם אתם רוצים לחסוך כסף ולהשאר עם השוכרים בהרגשה טובה, הימנעו ככל האפשר מביקורים בדירה.
זוג צעיר שגר בשכירות בדירה, ישמח להשאר בה אם בעל הבית הוא אדם הגון, שמראה איכפתיות.
אם השוכר מתקשר אליך ומתלונן, אל תזלזל. טיפול מהיר בתקלה, ישאיר אותו בדירה לטווח ארוך.
גם אם בדירה שלך אתה מתסדר יופי עם ברז דולף, אל תשאיר את השוכר במצב הזה אם הוא מתלונן. תן לו הרגשה שחשוב לך שהוא יהנה בדירה. הרווח הסופי יהיה שלך עם שוכר נאמן שמשלם בזמן.
השבוע שמעתי סיפור נוראי. קרובת משפחה שלי שמחזיקה בדירה מפוצלת בקרית מוצקין, משתפת אותי שבעלה עכשיו בדרך לבית המשפט בקריות. מה קרה? השוכרת תובעת אותו על 10,000 ₪!!
מה קרה?? נדהמתי. היא מספרת לי שהצ'קים של השוכרת הזו התחילו לחזור. הם כמובן דרשו ממנה לשלם מיידית את החוב או לצאת מהדירה. וההיא, בחוצפתה, מגישה נגדם תביעה בבית המשפט!!
מה היתה עילת התביעה? עכברים!!!! היא טוענת שהיו לה עכברים בדירה.
בעל הדירה אדם מוכשר עם ביטחון עצמי. לא לקח שום עורך דין ולא בזבז כסף על התביעה הזו. קם בעצמו ונסע לבית המשפט בקרית ביאליק.
וברוך ה' התברר שהצעד שלו היה חכם. השופטת לא הבינה ולא הצדיקה האת התביעה. להיפך, תוך רבע שעה היא סיימה את הדיון בנזיפה לתובעת.
מה למדתי מהסיפור הזה? אל תשאירו דירה שיש בה בעיות של עכברים. אל תסתכנו בתביעות של אנשים מיואשים.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן